תכנית הרדיו "בירורי תשובה" מס' 14: אחרי מות קדושים – בעלי תשובה ויום הזכרון

על הסוגיה הרגשית של יחס בעלי התשובה ליום הזכרון ומהי דעת התורה על הנופלים. על אנושיות קדושה וקדושה אנושית ופרשת השבוע. הרב אורי זוהר על ביאת המשיח, ועוד.

כל יום שלישי בחצות הלילה:
התכנית "בירורי תשובה" ברדיו "קול ברמה"
דן טיומקין ועופר גיסין מדברים עם ועל בעלי תשובה

[האזינו כאן להקלטות כל התכניות]


 

"בירורי תשובה" – תכנית מס' 14 (ג' אייר תשע"ה)

דן ועופר מדברים על הסוגיה הרגשית של יחס בעלי התשובה ליום הזכרון. דברי תורה מיוחדים מהרב גרשון אדלשטיין, ראש ישיבת פונביץ, שגם חילוני רחוק ממצוות יכול להיות גדול משומר מצוות במידות טובות. ואם מסר את נפשו עבור יהודים מעלתו גדולה כ"הרוגי לוד" המוזכרים בגמרא ש"אין כל בריה יכולה לעמוד במחיצתם לעולם הבא". דברי ה"פלא יועץ", רבי אליעזר פאפו, שמי שעוסק בהצלת יהודים, גם אם הוא ריק ממצוות ובעל עבירות, גדול מחכמים וגדולים בתורה. פינתו של הרב דוד גבירצמן: חמש דקות על פרשת השבוע. על אנושיות קדושה וקדושה אנושית. מעלת הקדושה של מי שכבר טעם טעם חטא, ופסק הרמב"ם על גדולתם של בעלי תשובה יותר מצדיקים. שיחתו של הרב אורי זוהר על ביאת המשיח הקרובה ובמה זה מחייב אותנו. עודד מזרחי בסיפור קצר לספירת העומר.וכמה שירים ווקאליים (בגלל האיסור לשמוע מוסיקה בספירת העומר).

לחץ כאן להאזנה לתכנית

 

 

[קרא עוד כתבות]

אודות מערכת מענה

מרכז 'מענה' עוסק בהדרכה מאוזנת וסיוע לבעלי תשובה, בהדרכת הגאון הרב מרדכי אויירבך והרב אורי זוהר. המרכז פועל במסגרת עמותת 'ביחד - תנועת בעלי התשובה בישראל'. מקימי המרכז הם דן טיומקין ועופר גיסין.