ישיבת "תורת החיים" לבעלי תשובה ביד בנימין

ישיבה מגוונת וצבעונית לבעלי תשובה ביד בנימין, בקהילתו של הרב שמואל טל

קהילת "תורת החיים של הרב שמואל טל ביד בנימין, הקימה ישיבה מיוחדת לבעלי תשובה.

אחרי התגובות הנלהבות שקיבלנו על הראיון שנתן הרב שמואל טל למרכז מענה, ראינו לנכון לפרסם שהיחס החם לבעלי תשובה מתבטא גם בשטח: ישיבה מופלאה לבעלי תשובה שמצליחה ליישם את הערכים שכולם מדברים עליהם: אהבת תורה, אהבת ישראל, התמדה ואיזון.

מתוך דברי דף פרסום של הישיבה:

"כל אחד מאיתנו מלא בכוחות שניתנו לו מאת ה' יתברך, לצורך התפקיד המיוחד בשבילו הגיע לעולם.
מטרת התכנית לבעלי-תשובה, לעזור לכל אחד להוציא את הכוחות המיוחדים הללו, על פי דרכו המיוחדת.
הדרך למקום הנפלא הזה, עוברת דרך לימוד תורה לשמה, באהבה ושמחה, מתוך דיבוק חברים, ודרך עבודה אישית של התבוננות לתוך נפשנו פנימה, לתקן את מידותינו ולהכשיר עצמנו להיות עובדי ה' באמת.

הישיבה לבעלי תשובה מיועדת לכל הרוצה לדבוק בעבודת ה', מתוך מסגרת חמה וקהילתית, באווירה חברית, ובליווי צוות מסור ומנוסה של מלמדים.
הישיבה שוכנת ביישוב יד-בנימין, קרוב לצומת ראם-מסמייה. היא ממוקמת במרכז הארץ, במרחק נגיש לצרכי היום-יום, אך  במקום שקט משאון העיר וממרוץ החיים, מלא עצים, מדשאות ופריחה. יתרון גדול נוסף, שהתכנית לבעלי-תשובה נמצאת ליד בית המדרש של הישיבה הגבוהה, מקבלת מאורה ומסתייעת מקול תורתה.

בתוכנית לבעלי תשובה קיימים 2 מסלולים עיקריים:
המסלול הראשון:
מיועד לבעלי תשובה בתחילת דרכם. במסלול זה קיים דגש על ליווי וסיוע אישי לכל תלמיד, על פי דרכו המיוחדת.
המסלול השני:
מיועד לבעלי תשובה בשלב מתקדם יותר. במסלול זה קיים דגש על התקדמות והעמקה בעולם התורה ובעבודת ה'. מסלולו זה מתאים גם לדתיים מבית, המבקשים להתחזק.
בהמשך הדרך מי שירצה להקדיש את מירב כוחותיו ללימוד התורה, יוכל להשתלב כמובן בישיבה הגבוהה של "תורת החיים".
הישיבה מעודדת ועוזרת ללומדי התוכנית לשלב גם עבודה או לימודים מעשיים ביחד עם התכנית, בין מתוך צורך נפשי ובין מתוך צורך ממוני. כדברי המשנה במסכת אבות: "יפה תלמוד תורה עם דרך ארץ שיגיעת שניהם משכחת עוון".
במוסדות תורת החיים ישנם כמה וכמה מגמות לימוד פורצות דרך, המכשירות את הלומד ברמה מקצועית גבוהה, מתוך הדרכתה של תורה".
לפרטים נוספים ניתן להיכנס לאתר הישיבה.

 

[קרא עוד כתבות]

אודות מערכת מענה

מרכז 'מענה' עוסק בהדרכה מאוזנת וסיוע לבעלי תשובה, בהדרכת הגאון הרב מרדכי אויירבך והרב אורי זוהר. המרכז פועל במסגרת עמותת 'ביחד - תנועת בעלי התשובה בישראל'. מקימי המרכז הם דן טיומקין ועופר גיסין.