וידיאו: הרב עמית קדם בשיחה על בעלי התשובה מול עצמם ומול ילדיהם

עמית קדם הוא מורה לדמיון מודרך, איש חינוך ומנהל תלמוד תורה לילדי בעלי תשובה. בשיחה יסודית זו, שהיא חלק מסדרת ההרצאות שלו על חינוך ילדים, הוא מדבר על התובנות שלו על מצב בעלי התשובה עם החברה החרדית, עם עצמם ועם ילדיהם.
(בתמונה: קטע מתוך ראיון עם האדמו"ר משומרי אמונים זצ"ל בעיתון "משפחה")

 

עמית קדם נולד בתש"ל (1970) בירושלים. למד בגימנסיה העברית ובתיכון שליד האוניברסיטה. את שירותו הצבאי סיים כקצין מצטיין ביחידת "דוכיפת".

במהלך מסע ארוך במזרח הרחוק התוודע עמית לשיטות שונות של מדיטציה ויוגה. בחזרתו לארץ החל בלימודי רפואה טבעית ב"קולג' הישראלי לרפואה טבעית" והשתלם בלימודי רפלקסולוגיה, פרחי באך, הילינג ודמיון מודרך. כן למד עמית שיטות טיפול בדמיון במסגרת המרכז ללימודים פארא-רפואים באוניברסיטת תל אביב. המפגש עם דמיון מודרך הוביל את עמית לגילוי דרך טיפולית המאפשרת לאדם להפגש עם כוחותיו הפנימיים ללא הכתבה חיצונית. עמית מלמד ומטפל בשיטה זו, לה קרא "דמיון נובע", במשך כ- 16 שנה. הוא לימד שיטה זו במכללת "רידמן" ובמכללת "שלם", והקים את ה"מכון לדמיון נובע".

במהלך לימודיו חזר עמית בתשובה והתקרב לחסידות ברסלב. כיום הוא מנהל תלמוד תורה וישיבה של קהילת "שדה צופים" של הרב עודד ניצני במעלות בצפון הארץ, חבר במערכת הירחון "אדרבה", ובעל תואר ראשון ביהדות.

בשיחה יסודית זו, שהיא חלק מסדרת ההרצאות שלו על חינוך ילדים, מדבר הרב קדם על בעלי תשובה בימינו. בשיחה הוא מפרט את התובנות שלו על מצב בעלי התשובה עם החברה החרדית, עם עצמם ועם הילדים שלהם.

 

.

 

 

[קרא עוד כתבות]

אודות מערכת מענה

מרכז 'מענה' עוסק בהדרכה מאוזנת וסיוע לבעלי תשובה, בהדרכת הגאון הרב מרדכי אויירבך והרב אורי זוהר. המרכז פועל במסגרת עמותת 'ביחד - תנועת בעלי התשובה בישראל'. מקימי המרכז הם דן טיומקין ועופר גיסין.