ישיבה חדשה לבני בעלי תשובה ביד בנימין

ישיבת: "נתיבות איש" פועלת בישוב יד בנימין, לבנים של חוזרים בתשובה

כבר כמה חודשים שישיבת: "נתיבות איש" פועלת בהצלחה בישוב יד בנימין, תחת מוסדות תורת החיים של הרב טל, לבנים של חוזרים בתשובה. כרגע יש רק שיעור א' של ישיבה קטנה (כיתה ט'-י').
בישיבה ניתן דגש חזק על פיתוח הזהות העצמית והאומנית, מידות ודרך ארץ, הגבהת הלב בדרכי ה' ובזכות להיות בעל תשובה, חיזוק הקשר המשפחתי והסביבתי השלמות והשמחה בו, דרכי הלימוד הלכה למעשה. פתיחות לשאלות ולהתמודדויות של התקופה המצב והגיל.
נתינת מקום ומרחב להבעת קישורים ויכולות אומניות כמו מוזיקה ויצירה.

כרגע הלימודים הם רק קודש, גמרא והשקפה. בזמן זה לומדים גמרא מסכת ברכות, פרק 'כיצד מברכים', הלכות שבת, ספר "חובת התלמידים" לאדמו"ר מפיאסצנה, ואחה"צ לומדים פרק מאימתי, לקוטי מעשיות ונביא יהושע. את לימודי אחה"צ מלווה הרב יאיר פוקס, בעל תשובה יקר במיוחד מקהילת תורת החיים.

ומה הגישה הכללית ללימודי חול? בחורים ומשפחות שיהיו מעונינים בעתיד בתעודת בגרות, יוכלו ללמוד לבגרות ולעשות את מבחני הבגרות יחד עם הבחורים מישיבת האם של 'תורת החיים' בכיתות יא' יב' [שיעור ג' ד']. חוגי העשרה באנגלית ומתמטיקה, יתחילו כבר השנה, למעונינים.
הישבה מתנהל בתנאי פנימיה עם מדריך צמוד בשם אהרן פרנקל.

בראשות הישיבה עומד הרב יעקב קוגל. לפרטים, לתיאום מועד ביקור וקביעת פגישה ניתן להתקשר לטלפון 0584199159.

[קרא עוד כתבות]

אודות דן טיומקין

הרב דן טיומקין - גדל ברעננה. חזר בתשובה לקראת סוף השירות הצבאי בחיל האוויר. למד שש שנים בישיבת סלבודקה בבני ברק. כתב את ספרי ההדרכה "במקום שבעלי תשובה עומדים" (הוצאת פלדהיים), חלק א' וחלק ב', ואת הספר "בוסר המלאכים" על חינוך. ספריו זכו להסכמת גדולי תורה מכל החוגים. ממייסדי ומנהלי ארגון "מענה", להדרכה וסיוע לבעלי תשובה.