מדור הצרכנות

מעבר לתתחומי עיסוקינו ההשקפתיים, רצינו להרחיב קצת - ולשתף ידע צרכני, על מוצרים או שירותים שמסייעים למשפחות בעלות תשובה בשיגרת חייהם. המידע אינו פרסומי!

אתר זה מנסה לסייע לבעלי תשובה במישורים שונים. חלקם השקפתיים, חלקם תעסוקתיים, חלקם טיפוליים וחלקם דרך הפצה ושיתוף ידע.

התבקשנו להרחיב קצת את תחומי העיסוק ולשתף ידע צרכני, על מוצרים או שירותים שמסייעים למשפחות בשיגרת חייהם. המידע אינו פרסומי (ואין לנו שום טובת הנאה מהפרסום), מטרתנו רק לשתף המלצות של חוזרים בתשובה על חוויות מועילות שהיו רוצים לשתף.

1. המתיישבים של קטן.קטאן

כבר מזמן לא הצלחנו לשבת כמשפחה עם ילדים גדולים סביב משחק קופסא. כמו פעם. מאז שקיבלנו המלצה למשחק הזה (שכבש את העולם), נשבינו בקסמו. הוא מאתגר ומשתף, ולנו הפך את חווית השבת הארוכה לחוויה משפחתית. מומלץ! ניתן להשיג בחנויות הצעצועים.

2. ספר: "דיני המשחקים בשבת".20170725_205733

מאד קשה לתרגם את המשנה ברורה למשחקי הילדים המצויים היום, ובמיוחד כאשר בזמן אמת הילדים שואלים בשבת אם מותר או אסור, ולוקח זמן ללמוד או לשאול רב. אין דבר מאכזב יותר מלאכזב ילד, ילד צדיק ששואל, ובמיוחד אם זה רק בגלל ספק או חוסר ידע. אז ברוך השם, הרב אברהם חיים עדס לקח על עצמו בירור והגשה צבעונית של הפרוייקט החשוב הזה. הספר הזה מסודר לפי סדר האלף בית של שמות המשחקים, ועם פסק ברור אם מותר לשחק בו בשבת. בלון, דוקים, מונופול, מסיכות לפורים, קליקס. אפילו המתישבים של קטאן. הספר ידידותי, ויש בו תמונות צבעוניות לכל משחק, כך שגם הקטנים יכולים לחפש בעצמם, להתיר את ספיקותיהם ואפילו ליהנות מחווית הבירור ההלכתי שבדרך. ניתן להשיג בחנויות ספרי הקדש.

20170725_2058083. חגורת טלטול – שמעתי מרב אחד שכאן בארץ איבדנו את הפרקטיקה של לחיות בין הגויים. וכאשר נוסעים לחו"ל, לאיזה צורך שלא יהיה, יש הרבה הלכות שכאן בארץ פחות מצויות. כידוע, אחת ממלאכות שבת היא 'המוציא מרשות לרשות', שתולדתה טלטול ארבע אמות ברשות הרבים, ומדרבנן גם בכרמלית. בארץ יש עירוב בכל עיר, ובאזורים של בני תורה העירוב מהודר. בחו"ל פחות מצוי עירוב, ולכן קשה מאד בשבת לצאת מהחדר במלון או באכסניה עם המפתח. יש לזה פטנט פשוט: חגורה, שהמפתח לא תלוי עליה (שאז הוא מוגדר כמשא) אלא מתחבר אליה והופך לחלק ממנה. בכך מרויחים שהוא לא משא, ואפשר לנעול את החדר ולצאת לסיבוב, בכל עיר. בקהילות יהודיות בחו"ל זה מאד נפוץ. יש ברשת סרטוני הדרכה על הכנת חגורה כזו, ניתן להשיג חגורה יותר מקצועית ומכובדת אצל אברהם אברבוך בטלפון: 052-3647637.

 

4. ביטוח ביטול נסיעה. בדורנו יש נסיעות לאו-קוסט לחו"ל בעשרות דולרים למי שמסוגל לתכנן מראש. רבים חוששים להתחייב כל כך הרבה זמן מראש, ובסוף קונים מאד ביוקר, ויש לזה עצה נפלאה – ביטוח. לא הביטוח נסיעות הרגיל, שהוא מחזיר את הכסף רק במקרה של מחלות וכו'. יש חברה שמבטחת על כל סיבה שלא תהיה. לא טסת -תקבל החזר של 80% מהכרטיס או מהחבילה. זה מוריד לחץ ומאפשר לסגור בזיל הזול תאריכים לעתיד, ולדעת שמקסימום, במקרה הכי גרוע, מבטלים, ולא הלך כל הכסף… האתר של החברה כאן, ומספר הטלפון שלהם הוא: 08-6995110

נשמח לשמוע גם ממכם עצות וטיפים למוצרים או שירותים שימושיים.

[קרא עוד כתבות]

אודות דן טיומקין

הרב דן טיומקין - גדל ברעננה. חזר בתשובה לקראת סוף השירות הצבאי בחיל האוויר. למד שש שנים בישיבת סלבודקה בבני ברק. כתב את ספרי ההדרכה "במקום שבעלי תשובה עומדים" (הוצאת פלדהיים), חלק א' וחלק ב', ואת הספר "בוסר המלאכים" על חינוך. ספריו זכו להסכמת גדולי תורה מכל החוגים. ממייסדי ומנהלי ארגון "מענה", להדרכה וסיוע לבעלי תשובה.