קריאה לביקורים אצל חיילים פצועים

יש לנו יכולת לדבר איתם בשפתם, ולחזק אותם באמת, בדברים שהם כל כך צריכים בימים אלה. רבים מאיתנו גם בעלי נסיון בלחימה, פציעה והחלמה, ובתוספת הקשר האנושי והאמוני נוכל בודאי להועיל.

יש לנו, בעלי התשובה, יכולת לדבר איתם בשפתם, ולחזק אותם באמת, בדברים שהם כל כך צריכים בימים אלה. רבים מאיתנו גם בעלי נסיון בלחימה, פציעה והחלמה, ובתוספת הקשר האנושי והאמוני נוכל בודאי להועיל.

הלחימה הקרקעית כבר הסתיימה, אבל לא כל החיילים הפצועים הבריאו. כדאי לחשוב על אלה שעדיין מאושפזים במחלקות השונות בבתי החולים ולבוא לבקר אותם.

הגאון הרב נחום נריה, ראש ישיבת "תורה בציון", העיר שזה פלא איך אנחנו בעלי התשובה לא נרתמים למצוה זו. השיקום אחרי פציעה אינו קל. זו התאוששות נפשית וגופנית, ואנו, בעלי התשובה, יכולים לעשות כאן קישור אמיתי עם אחינו הפצועים.

זו הזדמנות אמיתית לקידוש שם שמים, זו הזדמנות אמיתית לקיים באמת מצות "ביקור חולים", ולדאוג באכפתיות אמיתית וכנה לאחינו הפצועים. יש לנו יכולת לדבר איתם בשפתם, ולחזק אותם באמת, בדברים שהם כל כך צריכים בימים אלה. יש מי שצריך גופיות להחלפה, יש מי שצריך מילה טובה, יש מי שצריך דברי התחזקות. לנו יש את היכולת להעניק, בנועם ובטקט, ולדאוג לאחינו שצריכים אותנו. רבים מאיתנו גם בעלי נסיון בלחימה, פציעה והחלמה, ובתוספת הקשר האנושי והאמוני נוכל בודאי להועיל.

דוקא עכשיו, כאשר הנושא כבר אינו בכותרות, והזמרים ושלל יחצניהם כבר עזבו, יש הרבה עבודה אמיתית שאפשר לעשות.
אז איפה אנחנו?

אנו יוזמים בזאת קריאה לכל אחינו בעלי התשובה לדאוג לחיילים השונים שנמצאים בבתי החולים שבארץ. מי שצריך סיוע במידע והכוונה, מוזמן לפנות אלינו. ארגון "מענה" (שע"י ביחד-תנועת בעלי התשובה בישראל) ישמח לסייע במצוה זו לכל אחד.

בשורות טובות!

[קרא עוד כתבות]

אודות מערכת מענה

מרכז 'מענה' עוסק בהדרכה מאוזנת וסיוע לבעלי תשובה, בהדרכת הגאון הרב מרדכי אויירבך והרב אורי זוהר. המרכז פועל במסגרת עמותת 'ביחד - תנועת בעלי התשובה בישראל'. מקימי המרכז הם דן טיומקין ועופר גיסין.