סדנא מצולמת להורים לנוער מתבגר

אנו שמחים לבשר על סדנא מצולמת להדרכת הורים לנוער מתבגר, שהפיקה "המכללה הוירטואלית לחיים"

המכללה הוירטואלית הפיקה סדנא מצולמת להורים לנוער מתבגר.

כידוע, חינוך ילדים  בגיל ההתבגרות אינו אתגר פשוט. במיוחד של נוער המוגדר בסיכון. ילד הנחשף למושגים חדשים, נערה הבודקת גבולות, בחור שמתנסה בדברים קיצוניים.

מתברר שיש דרכים להתמודד בצורה נכונה עם המצב, וישנה גישה המצליחה לגרום, גם במקרים הקשים ביותר, לנערים ולנערות הללו לשנות את דרכם.

ראשית, יש להתחיל ולהסיר את רגשות האשם. אתם לא לבד במערכה, זוהי מכת מדינה שאינה מדלגת על אף מגזר או קבוצה. במקום להאשים את עצמכם, זה את זה, את הסביבה, החברים, המורים, אי את הילד עצמו, צריך להבין שישנה דרך להתמודדות חכמה עם התופעה. ההורים לרוב אינם האשמים בבעיה, אולם בכוחם להיות תחילתו של הפתרון. זה אפשרי בהחלט, אך מחייב רכישת כלים חדשים, תובנות חדשות, גישה חדשה.

גם כאשר נגמרים המקלות והגזרים, והסמכות והמשמעת לא מצליחות להשיג שינוי חיובי, ישנם ערוצים חדשים המהווים פתח לשינוי אמיתי ומשמעותי אצל הנערים והנערות. מלחמה ישירה מצליחה בדרך כלל לגרום לתוצאה הפוכה בתכלית. כמו במכת צפרדע, אתה מחרים מכשיר אחד, ושניים משוכללים יותר צצים במקומו. אתה מעלים או מחביא בגד לא ראוי, ומגיעים שלושה אחרים. ישנן דרכים אחרות, חכמות ושלוות יותר, להשיג תוצאות.

ארגון מענה מייסד סדנאות להורים בכל הארץ, אך לא תמיד מצליחים להגיע לכל מקום ובכל זמן… לכן אנו שמחים לבשר על סדנא מצולמת שהפיקה "המכללה הוירטואלית לחיים", שיעורים מצולמים הכוללים את עקרונות השיטה, בעשרה שיעורים מרוכזים ומתומצתים.

המכללה הוירטואלית השקיעה בצילום אולפן מקצועי ובעריכה, ולכן הם גובים שכר סימלי עבור הצפיה בסידרה.. אך מהמשובים שאנו מקבלים מההורים בהחלט מומלץ לצפות בסידרה.

כדי לצפות בסידרה ניתן ללחוץ כאן.

 

[קרא עוד כתבות]

אודות מערכת מענה

מרכז 'מענה' עוסק בהדרכה מאוזנת וסיוע לבעלי תשובה, בהדרכת הגאון הרב מרדכי אויירבך והרב אורי זוהר. המרכז פועל במסגרת עמותת 'ביחד - תנועת בעלי התשובה בישראל'. מקימי המרכז הם דן טיומקין ועופר גיסין.