אקדמיה חותם חיי"ם – בית מדרש ייחודי בשילוב מגורים מוזלים לסטודנטים ואקדמאים בירושלים

ספק קהילה ספק בית מדרש, חידוש מעניין בדרך ההדרכה של בעלי תשובה. מסגרת עלייה לבחורים רווקים, סטודנטים בעיקר, שרוצים להתחזק, ולא רוצים או לא יכולים ללמוד בישיבה.

קהילת חותם חיים – אקדמ-יה.

ספק קהילה ספק בית מדרש, מהווה חידוש מעניין בדרך ההדרכה של בעלי תשובה. הרב חגי יצחק מהודר ז"ל הגה רעיון ליצור מסגרת עלייה לבחורים רווקים, סטודנטים בעיקר, שרוצים להתחזק, ולא רוצים או לא יכולים ללמוד בישיבה, כיון שבמשך היום לומדים באוניברסיטה או עובדים, אבל רוצים להתחזק ולחיות באוירה תומכת מבחינה רוחנית ולרכוש כלים להקים בית יהודי בישראל. כיום, המקום מנוהל על ידי הרב אמתי פויכטוונגר, ועמו צוות של רבנים ואברכים שנותנים דגש על איזון נכון, והמקום משמש כבית חם לקהילה דינמית, תוססת ומתחזקת של בעלי תשובה בירושלים.

הרעיון הוא כזה: שתי וילות גדולות, מרווחות ונוחות, שחברי הקהילה שוכרים ביחד ומשלמים את חלקם בדמי השכירות (סכום של כאלף ₪ בחודש). באחת הוילות יש בית מדרש של ממש, ובשעות הערב המקום הופך להיות שוקק חיים –  הבחורים לומדים בחברותות ושומעים שיעורים. אבל עם כל הכבוד לחשיבות הלימוד המשותף, יש משהו שמאד תורם להם בכך שגם חיים ביחד, חולקים אחריות משותפת, מדברים על הנסיונות ועל הקשיים, וזה מאד תורם לבחורים! יש שבתות משותפות, טיולים משותפים, "על האש" ביער הסמוך, ערבי מוזיקה עם גיטרות ודרבוקות.

הוילות ממוקמות בשכונה חרדית נעימה ומקבלת, מלאה במשפחות מארחות, בתי כנסת, סביבה תומכת – אבל גם יש אוטונומיה – אפשר להיראות איך שרוצים ולהתקדם, כל אחד, לפי הקצב הנכון עבורו.

 

לפרטים נוספים אפשר לפנות לרב יוסף: 0527131789, או לישראל: 0542280730

או להיכנס לאתר

http://www.academychaim.org/

 

 

[קרא עוד כתבות]

אודות דן טיומקין

הרב דן טיומקין - גדל ברעננה. חזר בתשובה לקראת סוף השירות הצבאי בחיל האוויר. למד שש שנים בישיבת סלבודקה בבני ברק. כתב את ספרי ההדרכה "במקום שבעלי תשובה עומדים" (הוצאת פלדהיים), חלק א' וחלק ב', ואת הספר "בוסר המלאכים" על חינוך. ספריו זכו להסכמת גדולי תורה מכל החוגים. ממייסדי ומנהלי ארגון "מענה", להדרכה וסיוע לבעלי תשובה.