לא מפרקים בית בגלל פערים על רקע דתי

ראיון וידאו מרתק עם עמי ברעם, שמשתף איך אפשר למצוא שלום בית גם כאשר אחד הצדדים נשאר חילוני

עמי ברעם, לקח את הקושי שלו כחוזר בתשובה שאשתו ממש לא משתפת פעולה, חיפש ומצא נוסחא מנצחת לשמירת שלום בית גם במצב מאתגר שכזה. את נסיונו הוא לא שמר לעצמו אלא העביר לעוד חברים במצב משפחתי דומה, וכעת, כבר כמה שנים שהוא ואשתו מעבירים סדנאות לזוגות במסגרת עמותת "התקשרות", שפתח לצורך חיזוק עניין זה, לשמור על זוגיות ובית חם בקרב זוגות שרק אחד מהם חזר בתשובה. בראיון וידאו מיוחד למרכז "מענה", עמי מספר על הדרך המוצלחת שהם מצליחים לעשות עם אותם זוגות יקרים.

 

עמי מספר שהוא חזר בתשובה ואשתו ממש לא. היו שם ריבים לרוב, אבל הם החליטו שלא מפרקים בית בגלל פערי השקפה. הם הלכו להרבה יועצים ומומחים, והצליחו למצוא איזה מהלך שסייע להם. מצאו איזה נוסחא שמאפשרת לטפח זוגיות מוצלחת למרות פערי ההשקפה.

אחר כך הם גילו שיש להם הרבה חברים במצב דומה (שצד אחד התחזק בדת, או להיפך, שצד אחד ירד ברמתו הרוחנית). הם התחילו לארגן סדנאות עם המומחים שהם מצאו, והצליחו לעזור להרבה אנשים. לכל כך הרבה אנשים, עד שהם ממש פתחו ארגון ועשו סדנאות כאלה, בכמה ימים מרוכזים, בעבודה קבוצתית, בלי "להחזיר בתשובה" אלא פשוט ללמוד לחיות עם זה ככה, בשלום ובאהבה. הזוגות שהגיעו מייד הבינו שזה לא עוד נסיון החזרה בתשובה אלא יש כאן זוג שבעצמו מורכב מבעל חרדי ואשת חילונית, כך שיש אוביקטיביות הדדית, ואחוזי ההצלחה שלהם בארגון היו מרשימים מאד, והם הצליחו לעשות עוד ועוד סמנירים שכאלה.

אחרי כמה שנים קרתה להם תאונת עבודה נוראית. גם האשה חזרה בתשובה. זה לכאורה ערער את כל האוביקטיביות שהיא לב הסמינרים שלהם. ובכל זאת, העובדה שהיועצים והמומחים בסמינרים באים מרקעים מגוונים, והזוגות שבגיעו תמיד היו עם צד אחד בחזות פחות דתית, כל זה גרם לארגון להמשיך לשגשג.

אם יש זוגות שמתמודדים עם קשיים על רקע פערי השקפה, מומלץ מאד ליצור קשר עם עמי, בטלפון  077-2172770.

Clipboard01

ניתן גם להתקשר לקבל עוד פרטים בטלפון 03-9302030

[קרא עוד כתבות]

אודות מערכת מענה

מרכז 'מענה' עוסק בהדרכה מאוזנת וסיוע לבעלי תשובה, בהדרכת הגאון הרב מרדכי אויירבך והרב אורי זוהר. המרכז פועל במסגרת עמותת 'ביחד - תנועת בעלי התשובה בישראל'. מקימי המרכז הם דן טיומקין ועופר גיסין.