ערב הוקרה לאמהות של בעלות תשובה

ערב מקורי ומיוחד לאמהות של חוזרים בתשובה. ראיון עם מארגנת הערב, הדסה עובד.

WhatsApp-Image-20160705

מספרת הדסה עובד ממארגנות הערב: לא מזמן ארגנו נופש לבעלות תשובה באכזיב, במטרה לאחד נשים בעלות תשובה מכל הארץ, וליצור שיח משותף. עלה שם נושא טעון: ההורים שלנו. דוקא בקרב בעלות תשובה ותיקות התחלנו לגעת בנושא ממקום יותר בוגר ומודע, ונשים רבות ביטאו כאב, על הריחוק מהמשפחה. ריחוק שמתבטא באירועים משפחתיים, שבתות חגים. היתה הרגשה שיש פער בין הכרת הטוב שיש לנו בלב להורים לבין איך שאנחנו מצליחים לבטא אותה בפועל, וחשנו שהלוואי והיינו יכולים לעשות עוד משהו למענם.
התחלנו לחשוב, כמה מאיתנו המארגנות, ועלה רעיון לעשות ערב הוקרה לאמא שלי, האמא החילונית. לא ערב של קירוב לדת, או לעולם שלנו, אלא פשוט ערב לקירוב לבבות בין אמא לבת.

התחלנו לחשוב היכן לערוך את הארוע. תל אביב נשמע יותר קרוב לעולם של האמהות, פחות מאיים. אז חשבנו על רעיון נועז: תאטרון הקאמרי. זה נשמע לא מאיים, יש בזה את ה'סטייל'. הקאמרי הוא מרכז תרבות חילוני. אנחנו רוצים לבוא עכשיו לשדה של האמא, עד היום הבאנו את ההורים לחתונות שלנו, בהפרדה, בר מצוות או שיעור מחזק. הפעם אנחנו באות אליהן. הכנו הרבה פינוק לאמא. מגיע לה.
דיברנו איתם, ולשמחתנו הם נידלקו, ונתנו לנו הצעת מחיר שנוכל לעמוד בה.

היא תצא משם מאושרת וגאה בעצמה, היא תרגיש שיש עוד הרבה אמהות מקסימות שבדיוק כמוהן זכו לילד או ילדה שחזרו בתשובה. יש לנו מופע פלייבק של להקת "עלמה" מהצפון, נעלה תכנים מצחיקים על כל מיני מצבים מהחיים שלנו, עם ההורים.

יהיו שם הרבה דברי הוקרה לאמא. הרבה העצמה וחיבוק גדול. כל בעלת תשובה מוזמנת לבוא עם אמא שלה, המקום קטן ואיכותי, לכן
כדאי להזדרז ברישום. אנו מחכות לכן עם שי קטן לאמא, ועוגות מדהימות ועוד הרבה הפתעות.
הדסה עובד

תגיות:
[קרא עוד כתבות]

אודות מערכת מענה

מרכז 'מענה' עוסק בהדרכה מאוזנת וסיוע לבעלי תשובה, בהדרכת הגאון הרב מרדכי אויירבך והרב אורי זוהר. המרכז פועל במסגרת עמותת 'ביחד - תנועת בעלי התשובה בישראל'. מקימי המרכז הם דן טיומקין ועופר גיסין.