כנס תנועת התשובה

האדמור מביאלה, הרב מרדכי אויירבך, הרב אורי זוהר, שולי רנד, אביתר בנאי, פאנל מרצים רחב, דיון חופשי בהשתתפות הקהל - כל זה בכנס התשובה ההיסטורי

 

kenes2

הכתבה ששודרה בחברת החדשות על הכנס:

בכנס השתתפו למעלה משלוש מאות בעלי תשובה ותיקים, בני תורה ויראי שמים, מכל גווני עולם התורה: ליטאים וספרדים, חבדניקים וחסידי ברסלב, שהתכנסו לצורך שיח כנה ואמיתי על אתגריהם, שליחותם ותפקידם בעולם.

הכנס הונחה על ידי מנכ"ל עמותת ביחד ומרכז מענה הרב עופר גיסין.

את הכנס כיבד בנוכחותו הגאון הרב מרדכי אוירבך שליט"א, רב קהילת אביר יעקב בתל אביב. בדבריו ציין והדגיש את הכאב המשותף אך גם את האתגר, ואת ההכרח לעשות התאמה ייחודית של כל העוצמות של עולם התשובה לביו המסורת שהועברה בעם מדור לדור. עד כמה אסור להתעלם מחד, אך גם לא להעתיק בצורה עיורת אלא באופן שיעשה הרכבה נכונה.
גם הרב אורי זוהר שליט"א דיבר על המעלה שיש בהתאגדות יראי ה' ובמיוחד קבוצה ומגזר כה יחודי שהמכנה המשותף שלו אינו חיצוני אלא אמיתי ובוער, לברר את תפקידם ומגמתם בעולם על מנת לקדש ולהרבות שם שמים.

את הערב ליוו בשירה שולי רנד ואביתר בנאי, שמצליחים להעביר אמונה ויראה בתוך מילות השירים שלהם.

אחר כך עלו לדבר דוברים שהאירו נקודות שונות שבוערות וחיות בתהליך הבירור הזהותי שעובר עולם התשובה. הרב דן טיומקין, ממנהלי העמותה ומחבר הספרים "מקום שבעלי תשובה עומדים", דיבר על הקשר בין בעלי תשובה למהגרים, מבחינת בירור הזהות, הצורך למזג בצורה חכמה אופטימית ובונה ובעיקר להבין שמדובר בתהליך שחלק ממנו מלווה בקשיים.

הרב חגי מזור ראש כולל "בנייך ציון" בגבעת זאב, האריך לדבר על הכרח להישען על לימוד תורה נכון כתנאי לקשר בריא עם הקב"ה.

הרב יהודה גרינולד, מחבר הספר "לדעת בארץ דרכך" וראש קהילת "נוה שלמה" בחיפה, דיבר על התפקיד ההסטורי של בעלי תשובה כגשר בין המגזרים בעם ישראל, לא בתפקיד של קירוב אלא בעצם היותם ממזגים תורה ומקצועיות בצורה בריאה, איש על פי כשרונותיו שנטע בו הקבה.

הרב גד ליאור מצפת דיבר על עניני חיבור לעצמנו, הרב דוד כרפס דיבר על זרות ושייכות, הרב אברהם גרינבוים מנכ"ל "קרן וולפסון" והרב אלי אילני יו"ר "נפש יהודי", חתמו את רשימת הדוברים בפתרונות חינוך לדור השני, ובדברים על האתגרים המשותפים לבעלי התשובה והסיכוי שלהם להביא בשורה, בזכות חופשיותם לא להיות כבולים לחיצוניות הממוסדת אלא לשאוף אחר חיפוש מדוייק למה שהכי מתאים לנפש כל ילד. הדוברים האחרונים הדגישו בדבריהם איך אפשר למצוא פתרונות אלטרנטיביים לחינוך ילדים באופן מתאים להם, ולא להיות כבולים לנוסחאות הרגילות שלא תמיד מתאימות לנפש הילד.

אחר כך מיקרופון פתוח הסתובב בקהל שהעיר והוסיף גם הוא על הנחיצות והצורך לתרום זה לזה ולהיעזר זה בזה.

לצפיה בגלריית תמונות וכל סרטי הוידיאו מתוך הכנס לחצו כאן

לצפיה בדברי הפתיחה של הרב עופר גיסין לחצו כאן

לצפיה בדברי הגאון הרב מרדכי אויירבך שליט"א לחצו כאן

לצפיה בדברי הרב אורי זוהר שליט"א לחצו כאן

לצפיה בהרצאה של הרב דן טיומקין על שלבים בתשובה לחצו כאן

 

[קרא עוד כתבות]

אודות דן טיומקין

הרב דן טיומקין - גדל ברעננה. חזר בתשובה לקראת סוף השירות הצבאי בחיל האוויר. למד שש שנים בישיבת סלבודקה בבני ברק. כתב את ספרי ההדרכה "במקום שבעלי תשובה עומדים" (הוצאת פלדהיים), חלק א' וחלק ב', ואת הספר "בוסר המלאכים" על חינוך. ספריו זכו להסכמת גדולי תורה מכל החוגים. ממייסדי ומנהלי ארגון "מענה", להדרכה וסיוע לבעלי תשובה.