האמן ראובן צוקרמן בתערוכה חדשה

לקראת פרסום תערוכה חדשה לצלם ולאמן ראובן צוקרמן, בעל תשובה יליד רוסיה, נביא כמה מיצירותיו, ולכבוד הוא לנו לתת במה ליצירות מקצועיות ומקסימות שמשלבות את החיבור והצומת שבעלי התושבה יכולים […]

לקראת פרסום תערוכה חדשה לצלם ולאמן ראובן צוקרמן, בעל תשובה יליד רוסיה, נביא כמה מיצירותיו, ולכבוד הוא לנו לתת במה ליצירות מקצועיות ומקסימות שמשלבות את החיבור והצומת שבעלי התושבה יכולים להביא לעולם, באמנותיות, בחן ובמקצועיות.

_4_Heart_75x185
 מספר ראובן: "זו תמונה שנוצרה תוך 3 שנים. בתוך בית ששכרתי ליד הישיבה, על קנווס בגודל אדם, ציירתי לב, עם עץ היוצא ממנו, עם עלי אותיות א–ב. אלו אותיות שמהם מורכבת גם תפילה, שמושרשת בלב. לאחר מכן צילמתי גם את עצמי, והדפסתי שקף, בסוף, בהגיע הזמן, יהיה לזה חיבור על ידי טכניקות מעורבות, אך בינתיים עשיתי צילום של הציור על קנווס ובאופן דיגיטלי נוצרה תמונה זו, גדולה וחזקה, וזה נתן לי השראה ליצור הלאה ולהתחזק.
הנה השלבים שהיו בדרך:
_3MG_2198
_1Heart full size invert
.
התמונה הבאה –   Sunset
Sunsetcut small
זהו בעצם "ללא מילים", לא הייתי רוצה להגדיר אותה ובכך להגביל אותה. "ללא שם" זה בחירה ואמירה מהדהדת.
השמש/כיפת הזהב, עם כל האלגוריות שוקעת במערב, והחיבור של הים התל אביבי יעשו את שלו בזמנו. החיבור נעשה, באופן ספונטני תוך לילה.
red cow
Red cow
זהו צילום שנעשה בסיביר, היה זה קיץ מיוחד ב-2009, זרעי היהדות לגמרי היו שם, אך בשלב הזה – עדייין בלי סממנים וצורה. מעניין שבשלב כזה'נדלקתי' על פרה אדומה, שכידוע כוחה לטהר, אולי היה זה יצוג פנימי לרצון להיטהרות מסויימת.
up
Up
זה צילום שנעשה בצפת. זוג חרדי ביקש ממני להצטלם, אך זה מה שיצא אחרי העיבוד והיצירתיות.
from which to irrigate
From which to irrigate a grove of young trees
זוהי תמונה מהאלבום: ’תפילת ראובן’,שזה אלבום שכולל 19 צילומים, עם 19 תפילות, ועם 19 פסוקים מכל התורה, שמותאמים ויוצרים מרקם אחד. האלבום יצא לאור בשנת 2014 ב-100 עותקים, שכבר נמכרו כולם. עדיין ניתן לצפות באלבום הוירטואלי באתר שלי, www.reuvenzukerman.com.
ולעניין התערוכה – בתאריך ה’ בניסן, 12.04.2016 תצא לדרך תערוכה קבוצתית בה גם אני משתתף, זה יקרה במוזיאון 'היכל שלמה', רחוב קינג ג’ורג’ 58. אירוע הפתיחה יתקיים בין השעות 20.00 – 22.30, ושם יהיה אפשר גם לרכוש יצירות שלי.
שעות פתיחה
א’  – ה’          10.00 – 20.00
ו’ – ערבי חג’   09.00 – 12.00
טל: 02-5889010
אשרינו
תגיות: ,
[קרא עוד כתבות]

אודות דן טיומקין

הרב דן טיומקין - גדל ברעננה. חזר בתשובה לקראת סוף השירות הצבאי בחיל האוויר. למד שש שנים בישיבת סלבודקה בבני ברק. כתב את ספרי ההדרכה "במקום שבעלי תשובה עומדים" (הוצאת פלדהיים), חלק א' וחלק ב', ואת הספר "בוסר המלאכים" על חינוך. ספריו זכו להסכמת גדולי תורה מכל החוגים. ממייסדי ומנהלי ארגון "מענה", להדרכה וסיוע לבעלי תשובה.